• (044) 222-88-32
  • (097) 785-36-96
Факти про ІВ
Успішні рекламні кампанії популярних ТМ
Корисне
  • Договір передання прав на торговельну марку підлягає обов`язковій державній реєстрації
  • Строки реєстрації торговельної марки однакові по всій території України: стандартний (18-20 міс.) та прискорений (7,5-8 міс.)
  • Для початку роботи достатньо повідомити назву ТМ, види діяльності по ній, данні особи-заявника, а також відправити логотип (за наявності)
  • Держзбір за подання заявки на реєстрацію торговельної марки можливо сплатити протягом 2-х місяців від дати подання заявки

Бренд Red Bull «втратив свої крила» перед Європейським судом

«Red Bull» — енергетичний напій, який виробляє та продає австрійська компанія «Red Bull GmbH». Гаслом напою є: «Red Bull Gives you wings» («Ред Бул надає крила»).

 

Проте Європейський суд не окрилив своїм рішенням компанію «Red Bull», що подала заперечення проти торговельної марки «FLÜGEL» (у перекладі «Крило»), що займається товарами «алкогольні напої (крім пива)» та «алкогольні есенції».

 

Австрійський гігант напоїв спирався на свої попередні зареєстровані у Німеччині торговельні марки «VERLEIHT FLÜGEL» (у перекладі «Надає Крила») та «RED BULL VERLEIHT FLÜGEL» (у перекладі «RED BULL Надає Крила») у Австрії.


Спірна торговельна марка «FLÜGEL» була зареєстрована у класах 32 і 33 для наступних товарів:
Клас 32: "Пиво; мінеральні та газовані води та інші безалкогольні напої; фруктові напої та фруктові соки; сиропи та інші препарати для виготовлення напоїв";
Клас 33: "Алкогольні напої (крім пива)"; "Фруктові напої та фруктові соки; сиропи та інші препарати для виробництва напоїв ".

 

А ось реєстрація відомих торговельних марок Red Bull були зареєстровані лише в класі 32 для "енергетичних напоїв".

 

Європейський суд стверджує, що не можна вважати алкогольний напій та енергетичний напій подібними тільки тому, що їх можна змішувати, споживати або продавати разом. Як повідомляє Суд Першої Інстанції, австрійська та німецька громадськість звикли до різниці між алкогольними та безалкогольними напоями, а натомість «Red Bull» їх ототожнює.

 

Тому Європейський суд вирішив, що для визнання торговельної марки «FLÜGEL» такою, що не відповідає умовам правової охорони відносно товарів 33 класу, немає підстав, оскільки рівень подібності між алкогольними напоями та неалкогольними зовсім невеликий.

 

Таким чином, Суд Першої Інстанції анулював скаргу компанії Red Bull щодо реєстрації торговельної марки «FLÜGEL» для товарів 33 кл. «алкогольні напої (крім пива), алкогольні есенції, алкогольні екстракти, фруктові екстракти (алкогольні)».

 

Підготувала: Лідія Фельбаба, помічник юриста IP-компанії ГОЛДМАРК.