• (044) 222-88-32
  • (097) 785-36-96
Факти про ІВ
Успішні рекламні кампанії популярних ТМ
Корисне
  • Строки реєстрації торговельної марки однакові по всій території України: стандартний (18-20 міс.) та прискорений (7,5-8 міс.)
  • Торговельною маркою можуть бути, зокрема, слово (слова), зображувальні елементи (малюнки), комбінації слів та малюнків
  • При реєстрації торговельної марки в Україні на ім’я двох або більше осіб, держзбір за подання заявки збільшується на 30%
  • Договір передання прав на торговельну марку підлягає обов`язковій державній реєстрації

Чи можлива попередня перевірка торговельної марки самостійно?

Досить часто клієнти нам задають питання про те, чи є у них можливість провести пошук торговельної марки самостійно, тобто без допомоги нас, як патентних повірених / фахівців з інтелектуальної власності.

 

Відповідь така: і так, і ні). Давайте розберемося:

 

1) перш за все слід враховувати, що навіть на офіційному веб-сайті Укрпатенту, а саме на сторінці https://ukrpatent.org/uk/articles/bases2, можна провести перевірку ТМ тільки по зареєстрованим знакам, а також тільки деякої частини поданих заявок.
 

Так, наприклад, якщо за поданою заявкою на ТМ ще не оплачений держзбір за подання, і Укрпатент, відповідно, ще не виніс підтверджуюче Повідомлення, то така заявка на знак в базі Укрпатенту поки не з'явиться.
 

Або, якщо за заявкою вже винесено Рішення про реєстрацію або Попередню відмову у реєстрації, то дану заявку вже теж не видно в базі поданих заявок Укрпатенту.
 

Таким чином, база Укрпатенту щодо поданих заявок по торговельних марках є далеко не повною;
 

2) деякі веб-сайти наших колег пропонують провести у них безкоштовну перевірку торговельної марки онлайн. Справа в тому, що першоджерелом пропонованої ними бази пошуку ТМ все одно є веб-сайт Укрпатенту. А перед цим ми якраз розібрали, що вона не є повною;
 

3) для повноти картини потрібно проводити перевірку ТМ не тільки в базі Укрпатенту (національна реєстрація), однак шукати і в базі ТМ Всесвітньої організації інтелектуальної власності ті знаки, які отримали правову охорону в Україні через міжнародну систему реєстрації торговельних марок. Для роботи з цією базою даних все ж знадобляться навички (додаткова перевірка на кирилиці, правильне виставлення пошукових фільтрів і т.п.);
 

4) таким чином, доцільно все ж замовляти повноцінний пошук торговельних марок в Укрпатенті: він включає як пошук по національній реєстрації торговельних марок, так і міжнародній реєстрації ТМ з поширенням на Україну. Однак, звичайно, не буде зайвим перед замовленням пошуку переглянути відкриті бази: можливо, такий знак знайдеться відразу, і Вам не знадобиться замовляти для цього повноцінний офіційний пошук в Укрпатенті;
 

5) і наостанок: якщо Ви коли-небудь замовляли офіційну перевірку в Укрпатенті і отримували відповідний звіт, напевно Ви були розчаровані відсутністю в кінці звіту фрази «Проблемних знаків не виявлено, все відмінно, гарантуємо позитивний результат при реєстрації Вашої торговельної марки» або щось на кшталт цього.
 

Справа у тому, що звіт Укрпатенту про пошук є просто переліком відібраних виконавцем Укрпатента схожих знаків: причому як тотожних (при наявності), так і часом частково схожих, плюс не завжди в порядку релевантності, плюс часом включено невиправдано велику кількість вже недіючих (і вже без можливості відновлення) знаків. Саме тому коментар патентного повіреного до такого пошуку зовсім не завадить.
 

Супровід таких офіційних перевірок в Укрпатенті - можна сказати, наша щоденна робота. Вона включає, зокрема: замовлення пошуку в Укрпатенті, повний супровід процедури, підготовка письмових коментарів з висновками і рекомендаціями.
 

Трохи докладніше про саму процедуру пошуку і її вартість тут.
 

Будемо раді співпраці з Вами!
З повагою, команда IP-компанії GOLDMARK.