• (044) 222-88-32
  • (097) 785-36-96
Факти про ІВ
Успешные рекламные кампании популярных ТМ
Корисне
  • Регистрация торговой марки в Украине и регистрация торговой марки за рубежом - отдельные процедуры
  • Для начала работы по регистрации торговой марки Вам необходимо заполнить анкету и доверенность, бланки которых мы
  • Предварительный поиск на тождество и сходство торговой марки проводится по специальным закрытым базам данных Укрпатента
  • Торговой маркой могут быть, в частности, слово (слова), изобразительные элементы (рисунки), комбинации слов и рисунков

Числова торговельна марка: Європейський суд скасовує реєстрацію ТМ «1000»

Успішна реєстрація торговельної марки вимагає певних вимог щодо її назви. Зокрема, не буде зареєстрована торговельна марка, яка суперечить принципам гуманності та моралі, вводить споживачів в оману щодо продукції або її виробника, є описовою або не має розрізняльної здатності.

 

До торговельних марок, які не мають розрізняльної здатності також відносять такі, що складаються лише с одних букв або чисел.

 

Звідси виникає питання: чи можна зареєструвати числову торговельну марку?

 

В даному випадку варто звернути увагу на той факт, що у квітні 2014 року в Європейському Союзі була зареєстрована торговельна марка «1000», що маркувала пістолети для фарби (клас 7). Проте у вересні того ж самого року проти власника даного знаку для товарів і послуг був поданий позов до суду з проханням анулювати дану ТМ.

 

Вже в 2017 році дана справа закінчилася визнанням недійсною торговельної марки «1000». Це сталося у зв’язку з тим, що на думку експертів, ТМ «1000» була описовою для товарів у 7 класі.

 

Пізніше інша компанія хотіла зареєструвати цей знак для товарів 16 класу (журнали, брошури тощо). Тоді Відомством Євросоюзу було винесене рішення, що згідно з принципом рівного та раціонального управління при відмові одній компанії в реєстрації ТМ «1000», повинна бути відмова і для іншої.

 

Проте необхідно зазначити, що суд також скасував торгові марки «2000», «3000», «4000», «5000» та «6000» для цих самих компаній.

 

Якщо Ви бажаєте зареєструвати та захистити числову торгову марку, то варто, зокрема, наділити її розрізняльною здатністю та уникнути її описовості. Це можливо зробити, наприклад, додаючи до числа оригінальний графічний елемент, слово або відображуючи знак принаймні в оригінальному шрифтовому виконанні.

 

Підготувала: Юлія Лахай, помічник юриста IP-компанії ГОЛДМАРК.