• (044) 222-88-32
  • (097) 785-36-96
Факти про ІВ
Успішні рекламні кампанії популярних ТМ
Корисне
  • Торговельною маркою можуть бути, зокрема, слово (слова), зображувальні елементи (малюнки), комбінації слів та малюнків
  • Для початку роботи достатньо повідомити назву ТМ, види діяльності по ній, данні особи-заявника, а також відправити логотип (за наявності)
  • Класи МКТП – 45 категорій, в яких розділені всі можливі товари та послуги
  • Майнові права на торговельну марку діють протягом 10 років. Даний строк може бути продовженим кожен раз на 10 років

Деякі нюанси при обранні класів МКТП при реєстрації ТМ

Із загальною інформацією по класам МКТП Ви можете ознайомитися тут. А саме: що таке класи, скільки їх передбачено і де їх можна переглянути.

 

У цій статті ми торкнемося деяких нюансів вже безпосередньо при обранні класів МКТП.

 

Перш за все ми звернімо увагу на те, що принцип підбору класів МКТП при реєстрації торговельних марок відрізняється від підбору КВЕД. При виборі КВЕД, як правило, крім тих, які дійсно відображають діяльність, вибираються ще інші «про запас», «про всяк випадок». Плюс КВЕДи можна в процесі діяльності підкоригувати.

 

При виборі класів МКТП при реєстрації торговельної марки краще орієнтуватися не на свої КВЕДи (якщо Ви зареєстровані як ФОП або юр. особа), а на ті товари/послуги, які Ви дійсно плануєте виробляти/надавати: як на поточний період, так и у найближчому майбутньому.

 

Отже:

 

1) знак буде захищатися тільки щодо тих товарів і послуг, які ми вкажемо в заявці. Ті товари/послуги, які ми не вкажемо у заявці на знак, можуть бути зайняті таким же знаком іншою особою;

 

2) після подання заявки на реєстрацію торговельнох марки додавати класи не вдасться, це дуже важливий момент (!). Розширити класи при реєстрації торговельої марки буде можливо тільки шляхом оформлення нової заявки по ТМ;

 

3) розмір держзборів за кожен клас збільшується. Вартість реєстрації по одному класу становить 7749 грн., враховуючи держзбір і послуги. Держзбір за кожен додатковий клас понад один складе в сумі по 4174 грн. додатково за кожен клас понад один.

 

Будемо раді співпраці з Вами!
З повагою, команда IP-компанії GOLDMARK.