• (097) 404-25-24
  • Viber, Telegram
Факти про ІВ
Успішні рекламні кампанії популярних ТМ
Корисне
  • Договір передання прав на торговельну марку підлягає обов`язковій державній реєстрації
  • Торговельною маркою можуть бути, зокрема, слово (слова), зображувальні елементи (малюнки), комбінації слів та малюнків
  • Майнові права на торговельну марку діють протягом 10 років. Даний строк може бути продовженим кожен раз на 10 років
  • Шляхи реєстрації торговельної марки за кордоном: реєстрація безпосередньо у потрібній країні або з допомогою Мадридської системи

Припинення дії С-ва на торговельну марку і визнання його недійсним

Давайте розглянемо, в яких випадках Свідоцтво на торговельну марку припиняє дію, а в яких - визнається недійсним.

 

Це два різних правових моменти. Вони детально розписані безпосередньо в Законі України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг».

 

Стаття 18. Припинення дії свідоцтва:

 

1. Власник свідоцтва в будь-який час може відмовитися від нього повністю або частково на підставі заяви, поданої до Укрпатенту. Зазначена відмова набирає чинності від дати публікації відомостей про це в офіційному бюлетені Укрпатенту.

 

2. Дія свідоцтва припиняється у разі несплати збору за продовження строку його дії. Документ про сплату збору за кожне продовження строку дії свідоцтва має надійти до Укрпатенту до кінця поточного періоду строку дії свідоцтва за умови сплати збору протягом шести останніх його місяців.

 

Збір за продовження дії свідоцтва може бути сплачено, а документ про його сплату - надійти до Укрпатенту протягом шести місяців після встановленого строку. У цьому разі розмір зазначеного збору збільшується на 50 відсотків.

 

Дія свідоцтва припиняється з першого дня періоду строку дії свідоцтва, за який збір не сплачено.

 

3. Дія свідоцтва припиняється за рішенням суду у зв’язку з перетворенням знака в позначення, що стало загальновживаним як позначення товарів і послуг певного виду після дати подання заявки.

 

4. Якщо знак не використовується в Україні повністю або щодо частини зазначених у свідоцтві товарів і послуг протягом трьох років від дати публікації відомостей про видачу свідоцтва або від іншої дати після цієї публікації, будь-яка особа має право звернутися до суду із заявою про дострокове припинення дії свідоцтва повністю або частково.

 

У цьому разі дія свідоцтва може бути припинена повністю або частково лише за умови, що власник свідоцтва не зазначить поважні причини такого невикористання.

 

Такими поважними причинами, зокрема є:

 

- обставини, що перешкоджають використанню знака незалежно від волі власника свідоцтва, такі як обмеження імпорту чи інші вимоги до товарів і послуг, встановлені законодавством;

 

- можливість введення в оману щодо особи, яка виробляє товари або надає послуги, під час використання знака особою, що звернулася до  суду, чи іншою особою щодо товарів і послуг, відносно яких висунута вимога про припинення дії свідоцтва. 

 

Для цілей цього пункту використанням знака власником свідоцтва вважається також використання його іншою особою за умови контролю з боку власника свідоцтва.

 

 Стаття 19. Визнання свідоцтва недійсним:

 

1. Свідоцтво може бути визнано у судовому порядку недійсним повністю або частково у разі:
 

а) невідповідності зареєстрованого знака умовам надання правової хорони;

 

б) наявності у свідоцтві елементів зображення знака та переліку товарів і ослуг, яких не було у поданій заявці;

 

в) видачі свідоцтва внаслідок подання заявки з порушенням прав інших осіб.

 

2. При визнанні свідоцтва чи його частини недійсними Укрпатент повідомляє про це у своєму офіційному бюлетені.

 

3. Свідоцтво або його частина, визнані недійсними, вважаються такими, що не набрали чинності від дати подання заявки.

 

Будемо раді надати Вам більш детальну інформацію з цього питання!
З повагою, команда IP-компанії GOLDMARK.