• (044) 222-88-32
  • (097) 785-36-96
Факти про ІВ
Успішні рекламні кампанії популярних ТМ
Корисне
  • Майнові права на торговельну марку діють протягом 10 років. Даний строк може бути продовженим кожен раз на 10 років
  • Для початку роботи достатньо повідомити назву ТМ, види діяльності по ній, данні особи-заявника, а також відправити логотип (за наявності)
  • Реєстрація домену .UA можливо здійснити тільки після закінчення процедури реєстрації торговельної марки
  • Класи МКТП – 45 категорій, в яких розділені всі можливі товари та послуги

Строки реєстрації торговельних марок в Україні на сьогодні

Перш за все слід зазначити, що строк реєстрації торговельних марок в Україні не закріплений на законодавчому рівні.

 

Саме тому, протягом всієї нашої ось уже 15-річної практики ми спостерігаємо, як він постійно змінюється: то був близько 2,5 років, то потім близько 1 року / 9 місяців / 14 місяців і т.п.

 
Так, на сьогодні строк реєстрації торговельної марки в Україні становить близько 18-20 міс. Вчора, наприклад, ми отримали Рішення про реєстрацію знаків, поданих нами в грудні 2017 р.

 

При цьому Укрпатент розглядає заявки по місяцях, тобто спочатку всі подані заявки в листопаді 2017, потім приступає до грудня 2017 і т.п. Таким чином, якщо заявка не прискорена, то експертиза не розглядатиме без черги заявку, подану, скажімо у березні-квітні 2018 р.


Ми і наші колеги, звичайно, цікавилися у експертизи Укрпатенту, у зв'язку з чим такі зміни в строках реєстрації торговельних марок. Навіть відправляли письмові запити в Укрпатент. Адже ми орієнтуємо заявника на одні строки на початку роботи, а потім з'ясовується, що вони значно збільшилися. Зрозуміло, що у заявника виникають питання. Як правило, це пояснюється співвідношенням навантаження (кількості поданих заявок по ТМ в певний період) і кількістю працюючих експертів в той чи інший період.

 

У свою чергу ми відстежуємо кожну подану нами заявку на ТМ. На щастя, Укрпатент вже розглянув всі подані в листопаді 2017 р заявки. В даний момент на розгляді заявки грудня 2017-січня 2018.

 

Позитивний момент у тому, що знак можна використовувати від дати, наступною за датою подання заявки на торговельну марку. Плюс при бажанні діловодство можна прискорити, сплативши відповідний офіційний збір. При цьому загальний прискорений строк реєстрації ТМ складе 7,5-8 міс.

 

Будемо раді відповісти на додаткові запитання!
З повагою, команда IP-компанії GOLDMARK.