• (097) 404-25-24
  • Viber, Telegram
Факти про ІВ
Успішні рекламні кампанії популярних ТМ
Корисне
  • Шляхи реєстрації торговельної марки за кордоном: реєстрація безпосередньо у потрібній країні або з допомогою Мадридської системи
  • Держзбір за подання заявки на реєстрацію торговельної марки можливо сплатити протягом 2-х місяців від дати подання заявки
  • Ліцензійний договір на право використання торговельної марки доцільно заключати тільки після закінчення процедури її реєстрації
  • Реєстрація домену .UA можливо здійснити тільки після закінчення процедури реєстрації торговельної марки

Географічне зазначення як об'єкт інтелектуальної власності

Чудова новина! В Україні з'явилось перше захищене географічне зазначення: назва продукту «Гуцульська овеча бриндзя». На черзі - мелітопольська черешня, херсонські кавуни і одеські вина.

 

Так, «Гуцульська овеча бриндзя» тепер означає делікатес, вироблений за єдиною технологією з молока місцевих овець в Чернівецькій, Закарпатській та Івано-Франківській областях. 

 

Технологія наступна: тварин випасають на високогірних пасовищах, доять, молоко квасять. Потім вручну вибирають напівфабрикат і формують з нього «голови» сиру, потім висушують. Після спускають в долини, де починається другий етап приготування, а саме майбутню бриндзю перетирають з сіллю і залишають доходити в бочках з карпатської смереки.

 

Француженка Анжель Постол, європейський експерт з географічних зазначень зазначає бриндзю як «сир, який володіє всіма якостями, щоб стати одним з найпопулярніших поряд з фетою і рокфором». Пишаємося!

 

Захист таких прав інтелектуальної власності на географічні зазначення для своїх продуктів в Європі вже отримали понад 3,5 тисяч найменувань, всі вони занесені до спеціального реєстру. Відомими нам зарубіжними географічними зазначеннями можна назвати: Шампанське (Франція), Просекко (Італія), Баклава (Туреччина), Текіла (Мексика), Халумі (Кіпр) і т. д.

 

Україна отримала можливість приєднатися до цього реєстру після підписання угоди про асоціацію з ЄС. А з початку 2020 р. у нас запрацював закон, який регламентує захист географічних зазначень.

 

Стаття підготовлена за матеріалами журналу «Новое Время» (№ 2 від 23.01.2020)