• (044) 222-88-32
  • (097) 785-36-96
Факти про ІВ
Успішні рекламні кампанії популярних ТМ
Корисне
  • Вартість реєстрації торговельної марки для одного класу протягом 18-20 міс. складає 7749 грн., включаючи офіційний пошук
  • При реєстрації торговельної марки в Україні на ім’я двох або більше осіб, держзбір за подання заявки збільшується на 30%
  • Ліцензійний договір на право використання торговельної марки доцільно заключати тільки після закінчення процедури її реєстрації
  • Реєстрація домену .UA можливо здійснити тільки після закінчення процедури реєстрації торговельної марки

IP-Публікації

Особливості реєстрації торговельної марки на дистриб’юторів

16.06.2020

Багато українських компаній виступають дистриб’юторами (або офіційними представниками) іноземних фірм-виробників, поширюючи їх продукцію на території України. При цьому саме на їхні плечі лягає безпосереднє просування товару/послуги під певною торговельною маркою на ввіреній ним території, адже від успіху товару залежить напряму і прибуток таких компаній.

Цілком логічно, що вкладаючи час і кошти в просування певної торговельної марки на території України, дистриб’юторам важливо, щоб вона була зареєстрована на території України (як для захисту, так інколи ще й для отримання домену в зоні .ua).

Чи можна внести зміни до зареєстрованої торговельної марки?

28.05.2020

Це питання ми часто чуємо від власників торговельних марок, які достатньо тривалий час її використовують. Адже цілком логічно, що в процесі використання зовнішнє відображення торговельної марки може змінюватись. Також може збільшуватись і обсяг товарів що виробляються, або послуг що надаються під певною торговельною маркою.

Проте процедури внесення змін до зображення або ж розширення переліку класів як вже зареєстрованої, так і поданої на реєстрацію торговельної марки законодавством не передбачено. Єдиним способом захистити торговельну марку для нових товарів та послуг є її нова реєстрація по цих нових класах, в результаті якої видається нове свідоцтво. При цьому звузити перелік класів, відносно яких захищається торговельна марка, як раз можливо, проте не навпаки.

Чи може бути у якості торговельної марки зареєстроване ім’я відомої особи?

07.05.2020

Відповідно до Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», не реєструються як знаки позначення, які відтворюють прізвища, імена, псевдоніми та похідні від них, портрети і факсиміле відомих в Україні осіб без їх згоди.

У роз’ясненнях даної норми, що міститься у Методичних рекомендаціях з окремих питаннь проведення експертизи заявки на знак для товарів і послуг, встановлюються критерії, за якими певну особу можна вважати відомою в Україні.

Реєстрація торговельної марки на кількох осіб

04.05.2020

Здійснювати реєстрацію торговельної марки можна на ім’я як фізичної, так і юридичної особи. При цьому Заявниками на торговельну марку можна зазначати як кількох фізичних, так і кількох юридичних осіб: без обмеження їх кількості.

Слід звернути увагу, що державний збір за подання заявки на кількох осіб є вищим на 30 %. При цьому в результаті реєстрації торговельної марки на кількох осіб видається лише одне свідоцтво.

Нетрадиційні види торговельних марок

24.04.2020

Окрім трьох основних видів торговельних марок – словесної, зображувальної та комбінованої, існує ще досить велика кількість так званих нетрадиційних видів торговельних марок.

До таких відносяться об’ємні, звукові (музичні), нюхові, голографічні, рухові, позиційні, смакові, музичні та деякі інші.

Чи потрібно реєструвати назву торговельної марки різними мовами?

21.04.2020

Досить часто у наших клієнтів виникає питання: чи доцільно здійснювати реєстрацію торговельної марки одночасно на кількох мовах. Найчастіше мова йде про український, російський та англійський варіанти написання торговельної марки.

Cправа у тому, що відповідно Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг»: «Знак визнається використаним, якщо його застосовано у формі зареєстрованого знака, а також у формі, що відрізняється від зареєстрованого знака лише окремими елементами, якщо це не змінює в цілому відмітності знака».

Щодо важливості проведення попереднього пошуку торговельної марки

17.04.2020

Першим етапом на шляху реєстрації торговельної марки є проведення пошуку на тотожність і схожість з метою визначити, чи є в наявності раніше зареєстровані або подані на реєстрацію схожі до ступеня змішування знаки. 

У зв’язку з тим, що у вільному доступі Укрпатенту знаходиться лише частина інформації щодо поданих на реєстрацію заявок на торговельні марки, тому пошук, проведений по цим базам, не може бути повним.

Способи захисту прав власника свідоцтва на торговельну марку

14.04.2020

Будь-яке посягання на права власника свідоцтва на торговельну марку вважається порушенням прав власника свідоцтва, що тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством України.

Власник зареєстрованої ТМ може захищати свої права в досудовому, адміністративному та судовому порядку.

Особливості отримання доменного імені у зоні .UA і торговельна марка

07.04.2020

Досить часто при реєстрації торговельної марки в Україні власники торговельних марок бажають отримати домен в зоні .UA. Інколи це навіть буває причиною реєстрації торговельної марки, адже згідно Правил доменного імені .UA такі доменні імена можливо отримати лише при наявності зареєстрованої торговельної марки.

При цьому слід звернути увагу на той момент, що просто подати на реєстрацію торговельну марку недостатньо, адже процедура має бути повністю завершена. Це пов’язано з тим, що реєстрація такого домену прив’язана до певного номера свідоцтва зареєстрованої торговельної марки.

Право попереднього користувача торговельною маркою

03.04.2020

За загальним правилом використовувати торговельну марку має можливість особа, якій належать виключні права, набуті внаслідок національної або міжнародної реєстрації торговельної марки.

Проте існує правова конструкція, що допускає врахування інтересів осіб, які при використанні позначення не володіють виключними правами. Мова йде про право попереднього користувача.