• (044) 222-88-32
  • (097) 785-36-96
Факти про ІВ
Успішні рекламні кампанії популярних ТМ
Корисне
  • Обсяг правової охорони торговельної марки визначається зазначеними у Свідоцтві зображенням та переліком класів
  • Перед початком реєстрації торговельної марки рекомендується проведення попереднього пошуку на тотожність та схожість
  • Ліцензійний договір на право використання торговельної марки доцільно заключати тільки після закінчення процедури її реєстрації
  • Поняття «торговельна марка», «товарний знак», «знак для товарів і послуг» – ідентичні за змістом; брендом прийнято називати уже відому ТМ

Попередній пошук торговельної марки

Що таке попередній пошук
Попередній пошук торговельної марки - це процедура виявлення раніше заявлених та зареєстрованих торговельних марок (товарних знаків), які в тій чи іншій мірі тотожні чи схожі з торговельною маркою (товарним знаком), що перевіряється, або за своєю словесною частиною, або за ображувальною частиною, або в цілому.

Ми можемо провести для Вас пошук по Україні, РФ, за Мадридською системою, по базі знаків Європейського співтовариства (EUIPO) у різні терміни. Фахівці нашого Агентства неодмінно допоможуть Вам із вибором найбільш оптимального варіанту проведення пошуку.

Детальніше про тарифи проведення пошуку.

Чому ми рекомендуємо Вам проведення пошуку?
Як правило, пошук проводиться ДО подання заявки, тому і отримав свою назву «попередній». Даний етап не є обов'язковим у процесі реєстрації торговельної марки. Пов'язано це з тим, що під час кваліфікаційної експертизи заявки експерти Укрпатенту обов'язково проведуть такий пошук. І якщо вони виявлять позначення, тотожні або схожі до ступеня змішування з Вашим знаком, то в реєстрації Вашої торговельної марки очікуються серйозні проблеми, аж до часткової або навіть повної відмови в реєстрації. Найбільш прикрим є те, що в такому випадку ви не тільки втратите час, який було витрачено на реєстрацію торговельної марки, але й гроші, вкладені як у цю процедуру, так і в рекламу торговельної марки. Тому ми завжди рекомендуємо нашим клієнтам перед подачею торговельної марки на реєстрацію, провести попередній пошук торговельної марки. Як свідчить китайська мудрість: «попереджений – значить, врятований».

Критерії проведення пошуку торговельних марок в Україні дуже різноманітні:

  • залежно від виду торговельної марки розрізняють пошук словесної торговельної марки, зображувальної торговельної марки та комбінованої торговельної марки;
  • залежно від термінів проведення пошуку, розрізняють прискорену процедуру пошуку (5 робочих днів) і стандартну процедуру пошуку (10 робочих днів);
  • залежно від кількості класів МКТП, що перевіряються, розрізняють пошук по одному класу, декільком класам, по всіх класах (найчастіше застосовується для реєстрації торговельної марки з метою отримання доменного імені в зоні. UA);
  • залежно від джерела пошукових даних, розрізняють пошук тільки по зареєстрованим торговельним маркам і повноцінний пошук (як за базою вже зареєстрованих торговельних марок, так і за базою тільки поданих на реєстрацію торговельних марок);
  • залежно від виду процедури реєстрації торговельної марки розрізняють пошук за національною процедурою та пошук за міжнародною процедурою.

Рекомендація від нашого Агентства: перед проведенням пошуку необхідно проконсультуватися з нашими фахівцями щодо вибору того чи іншого критерію пошуку. Наприклад, з метою економії Вашого бюджету, ми часто рекомендуємо проводити пошук тільки за словесною частиною комбінованої торговельної марки. Трапляються випадки, коли в компанії є кілька варіантів позначень, з яких необхідно вибрати одне – яке і буде в подальшому торговельною маркою. У цьому випадку, коли замовник не може зробити вибір, доцільно спочатку зробити так званий «експрес – пошук», тобто пошук тільки по базі вже зареєстрованих торговельних марок, а повноцінний пошук проводити щодо “решти” позначень. Також існують різного роду помилки щодо попереднього пошуку, про які ми Вам розповімо. Як правило, кожна ситуація вимагає індивідуального підходу. Ми підберемо для Вас найбільш оптимальний!

Зробити замовлення проведення пошуку торговельної марки в Україні

Перед початком реєстрації Вашої торговельної марки у Російській Федерації, необхідно пересвідчитися, чи не було раніше зареєстрованих або поданих на реєстрацію знаків, які можуть стати перешкодою в подальшій реєстрації. 
Залежно від виду торговельної марки, попередній пошук може бути проведений щодо словесної, зображувальної або комбінованої торговельної марки. Хоча, як правило, попередній пошук доцільніше проводити тільки за словесною частиною торговельної марки.

Вартість проведення пошуку у Росії від 225 USD.
Детальніше про тарифи проведення пошуку.

Зробити замовлення проведення пошуку торговельної марки у Росії

Проведення пошуку за Мадридською системою і за базою знаків Європейського співтовариства

Пошук за Мадридською системою передбачає перевірку Вашої назви щодо торговельних марок, зареєстрованих в тій чи іншій країні згідно з Мадридською угодою про міжнародну реєстрацію знаків, а також відповідно до Протоколу до Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків. Як правило, такий вид пошуку проводиться перед поданням торговельної марки на міжнародну реєстрацію за Мадридською системою. 
 

Пошук за базою знаків Європейського співтовариства проводиться до процедури реєстрації Європейської торговельної марки.
 

Перевага даних видів пошуку: дані процедури зможуть запобігти марним витратам на реєстрацію, у разі виявлення тотожних або схожих торговельних марок. Недоліки даних видів пошуку: в їх результати не потрапляють торговельні марки, зареєстровані або подані в тій чи іншій країні за своєю національною процедурою, які у свою чергу беруться до уваги при проведенні експертизи.

Вартість проведення пошуку за Мадридською системою і за базою знаків Європейського співтовариства складає від 400 грн.
Детальніше про тарифи проведення пошуку.

Зробити замовлення проведення даного виду пошуку