• (097) 404-25-24
  • Viber, Telegram
Факти про ІВ
Успішні рекламні кампанії популярних ТМ
Корисне
  • Обсяг правової охорони торговельної марки визначається зазначеними у Свідоцтві зображенням та переліком класів
  • Шляхи реєстрації торговельної марки за кордоном: реєстрація безпосередньо у потрібній країні або з допомогою Мадридської системи
  • Торговельною маркою можуть бути, зокрема, слово (слова), зображувальні елементи (малюнки), комбінації слів та малюнків
  • Держзбір за подання заявки на реєстрацію торговельної марки можливо сплатити протягом 2-х місяців від дати подання заявки

Розробка та реєстрація договорів про передання прав

Розпорядження майновими правами інтелектуальної власності здійснюється на підставі таких договорів:

1) ліцензія на використання об'єкта права інтелектуальної власності; 2) ліцензійний договір; 3) договір про створення за замовленням і використання об'єкта права інтелектуальної власності; 4) договір про передання виключних майнових прав інтелектуальної власності; 5) інші договори щодо розпорядження майновими правами інтелектуальної власності (зокрема, договір комерційної концесії або договір франчайзингу, як його найчастіше називають).

Даний підрозділ присвячено особливостям договорів про передання виключних майнових прав інтелектуальної власності та основним вимогам до їх укладання.

За договором передання виключних майнових прав інтелектуальної власності одна сторона (особа, якій належать виключні майнові права) передає іншій стороні частково або в повному обсязі ці права відповідно до закону і на визначених у договорі умовах. 

Фахівці нашого Агентства професійно розроблять договів про передання майнових прав на Ваші об'єкти інтелектуальної власності, виходячи з конкретно поставлених Вами завдань і необхідних Вам умов. 

Процедуру, яку найчастіше називають «купівля-продаж торговельної марки», «поступка прав на торговельну марку» тощо, мовою українського законодавства правильно було б назвати «передання майнових прав на торговельну марку».

До слова, торговельна марка відрізняється від інших об'єктів інтелектуальної власності, зокрема, тим, що її власники мають на неї права виключно майнового характеру.

Передати майнові права на торговельну марку можна як у процесі її реєстрації (тобто коли процедура реєстрації ще не закінчена, а свідоцтво не видано), так і після закінчення процедури реєстрації (коли на торговельну марку вже видано охоронні документ - Свідоцтво). У першому випадку між сторонами укладається договір передання прав на отримання свідоцтва, у другому - договір передання майнових прав на торговельну марку. Фахівці нашого Агентства зможуть Вам допомогти в оформленні договорів передання прав на торговельну марку на будь-якому етапі її реєстрації.

Передати майнові права інтелектуальної власності на торговельну марку можна як повністю, так і частково.

Однією з основних особливостей договору передання майнових прав на торговельну марку є те, що такий договір підлягає обов'язковій державній реєстрації. Такі договори реєструються в Державній службі інтелектуальної власності.

Строк реєстрації договору становить близько двох місяців. Але якщо неправильно скласти договір або направити на реєстрацію неналежну кількість його примірників, або допустити при оформленні документів неточності або помилки, процес реєстрації договору може бути істотно затягнутий. А в деяких ситуаціях експерти можуть і зовсім повернути неправильно оформлені документи, при цьому сплачений держзбір повернуто не буде.

У зв'язку з цим дуже важливо звернутися до фахівців, які знають особливості законодавства у цій сфері. Будемо раді співпраці із Вами

Згідно з Цивільним кодексом України, особисті немайнові права на твори не залежать від майнових прав і не можуть відчужуватися або передаватися. На відміну від майнових прав.

Згідно зі ст. 31 Закону України «Про авторське право та суміжні права» автор (чи будь-яка інша особа, якій належать авторські права), може передати свої майнові права повністю або частково. Передання майнових прав оформлюється договором.

Майнові права, які передаються за договором, мають бути у ньому чітко позначені. Оскільки майнові права, не визначені в договорі як відчужувані, вважаються такими, що передаються.

На відміну від договорів з передання майнових прав на торговельні марки, договори з передання майнових авторських прав на твори обов'язковій державній реєстрації не підлягають. Тим не менш, ми настійно рекомендуємо такі договори реєструвати, оскільки практика, особливо судова, доводить протилежне: державної реєстрації таких договорів бути.

Останнім часом почастішали випадки укладення та державної реєстрації договорів передання майнових прав на твори, створені у порядку виконання трудового договору. Адже відповідно до Цивільного кодексу України, майнові права на твір належать працівникові, який створив твір, та юридичній або фізичній особі, де або в якої він працює, спільно, якщо інше не передбачено договором. У силу цього роботодавці хочуть перестрахуватися на випадок, якщо в майбутньому їх співробітник буде перешкоджати використанню твору.

Існує ще дуже багато особливостей укладення договорів передання майнових прав на твори. Будемо раді співпраці з Вами.

Передання прав на доменне ім’я в зоні. UA має важливі особливості. Раніше ми вже звертали Вашу увагу на те, що домен. UA можна отримати тільки на підставі зареєстрованої торговельної марки. У силу цього, торговельна марка і відповідний їй домен. UA нерозривно пов'язані протягом усього терміну дії торговельної марки.

Так, для передання прав на домен. UA потрібно передати права на торговельну марку. А для цього - укласти договір передання майнових прав на торговельну марку і здійснити процес його державної реєстрації.

І тільки на підставі отриманих після реєстрації такого договору документів, тобто як мінімум через 2 місяці, (Рішення Державної служби інтелектуальної власності, а також Виписки з державного реєстру), у Вас з’виться можливість звернутися до свого реєстратора. UA для перереєстрації домену. UA на ім’я нового власника.

Необхідно зазначити, що передання прав на домен. UA можлива і на підставі укладеного ліцензійного договору. Причому не так давно адміністратор доменних імен. UA встановив для такого випадку обов'язкову умова: ліцензійний договір повинен бути зареєстрований (незважаючи на те, що відповідно до Цивільного кодексу України така реєстрація не є обов'язковою). Виникає питання: а наскільки коректно у такому разі називати процедуру «передання прав на домен»? Адже власник торговельної марки залишився колишнім. На сьогоднішній день це питання досить дискусійне.

Фахівці нашого Агентства допоможуть Вам скласти договір передання майнових прав на необхідну для Вас торговельну марку, а також здійснять процедуру реєстрації такого договору.